Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Grafika dotycząca spotkania autorskiego z Michałem Rusinkiem

Spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem - Opowieść o Wisławie Szymborskiej

Wczoraj 15.05.2023 w Gminnej Bibliotece Publicznej Filii w Rożnowie odbyło się spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem. Na spotkanie przybyło blisko 50 osób. Spotkanie zorganizowane dzięki środkom pochodzącym z Instytutu Książki w ramach działalności Dyskusyjnego Kluku Książki.

Michał Rusinek

  • literaturoznawca,
  • pisarz,
  • tłumacz
  • i wieloletni sekretarz Wisławy Szymborskiej,
  • obecnie prowadzi fundację jej imienia

Rozpoczęcie spotkania autorskiego

Wczorajsze spotkanie uświetniła Pani Irena Pławiak, sądecka poetka, założycielka Klubu Nauczyciela "Po lekcjach", która przeczytała swoje dwa najbliższe jej sercu wiersze Wisławy Szymborskiej.

Usłyszeliśmy:

  • "Pod jedną gwiazdką"
  • "Trudne życie z pamięcią"

Irena Pławiak poetka

Uczestnicy spotkania byli pod ogromnym wrażeniem przede wszystkim samej osoby Pana Profesora, ale i sposobu prowadzenia spotkania.

Profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego - Michał Rusinek prowadził prelekcję z dużą swobodą i od samego początku nawiązał dobry kontakt ze słuchaczami. Zebrani ze skupieniem słuchali opowieści o polskiej noblistce, mogli też obejrzeć prezentację multimedialną, ukazującą zdjęcia Szymborskiej z czasów młodości, skany rękopisów jej notatek do wierszy i własnoręcznie robionych i wyklejanych pocztówek.

Wisława Szymborska

Noblistka została ukazana przez naszego gościa jako osoba skromna uciekająca od rozgłosu. Towarzyska, ale skryta. Prawdziwą Wisławę jak mówił Pan Michał możemy poznać tylko w wierszach. To w nich odnajdziemy prawdziwe ja- Szymborskiej. Jeśli miała coś ważnego do powiedzenia to pisała wiersze, szukała inspiracji w ludziach, rozmowach z nimi.

Jeżeli kiedykolwiek będziecie mieć okazję wybrać się na spotkanie z Panem Michałem Rusinkiem to gorąco polecamy. Spotkanie pan profesor prowadził lekko i przystępnie dla tak zwanego zwykłego odbiorcy. Bardzo często przeplatał opowieść zabawnymi historyjkami, czego efektem były wybuchy śmiechu na sali.

Dziękujemy wszystkim obecnym za przybycie na to spotkanie, bo bez Was Droga Publiczności nic by się nie udało.

Członkowie Klubu Nauczyciela

uczestnicy spotkania

Członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki Dorośli grupa II

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2023-05-16 10:57:30przez:
Opublikowano:2023-05-16 00:00:00przez: Małgorzata Karbownik
Podmiot udostępniający: Gminny Ośrodek Kultury w Gródku nad Dunajcem
Odwiedziny:613

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury w Gródku nad Dunajcem

GOK w Gródku nad Dunajcem
Gródek nad Dunajcem 28

33-318 Gródek nad Dunajcem

telefon: +48 18 440 15 27

Godziny urzędowania :

poniedziałek - piątek : 7:30 - 15:30